Plener i wystawa na Zamku - 2011

 

MARIANOWO - MIEJSCE ARTYSTÓW.
Znów do Marianowa przybędą artyści. Przyjadą z wielu krajów i stron świata. Już trzynasty raz. Cały rok trwają przygotowania, byśmy mogli ich gościć tutaj w Marianowie. Dziesiątki maili, listów, telefonów, uzgodnień. Artystów wybieram osobiście i całkowicie odpowiadam za dobór twórców oraz poziom merytoryczny i program Spotkań. Na barki księdza Jana Dziducha, gospodarza i przyjaciela artystów nakładamy ogromny ciężar - całkowitą organizację pleneru: wyżywienie, noclegi, miejsca do pracy i spotkań, koncerty gwiazd estrad i wiele innych obowiązków.
Wielu artystów przyjęło nasze zaproszenie. Przyjadą do Marianowa 6 sierpnia, a odjadą 25 sierpnia 2012 roku. Spotkacie ich tutaj: Louise Weiss z Brazylii, Chiaki Murata z Japonii, Phoebe Dingwall, Szkotkę mieszkającą we Francji, Petera Porazika, Słowaka od wielu lat tworzącego i mieszkającego na Sycylii, Valerija Yamtsewa z Rosji, Danutę i Rafała Strentów z Warszawy, Mirosławę i Kazimierza Rocheckich z Torunia, Ewę Rosiek i Janusza Seweryna z Krakowa, Kasię Szeszycką z Rokity, innych artystów i mnie Andrzeja Tomczaka piszącego te słowa.
Znów Marianowo zawróci nam w głowie, znów powstaną kolejne prace: obrazy, rysunki, szkice, rzeźby, instalacje i inne dzieła. (zdjęcia z ostatniego Międzynarodowego Spotkania Artystów)
We wrześniu ubiegłego roku w Galerii Gotyckiej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyła się wystawa Kolekcji Marianowskiej - prac powstałych podczas dwunastu plenerów marianowskich. Obejrzało ją wiele osób (zdjęcia z wystawy). To była piękna wizytówka Marianowa. A koledzy artyści zawieźli Marianowo do wielu miejsc i krajów na świecie. Do zobaczenia! 
 
Kurator artystyczny Międzynarodowych Spotkań Artystów - Marianowo 2012
artysta plastyk, prof. Andrzej Tomczak


Copyright © 2009 by marianowo.org - Parafia Marianowo